Jaroslav Tesák


Senior Supervizor, lektor angličtiny a herních kurzů

Mám zájem o lekce
s Jardou

Rezervovat si Jardu
Oblíbené jídlo

Pizza, lasagne, česnečka a vlastně všechno, co je dobrý

Oblíbený film

Inception, Interstellar, Marvelovky, V zajetí démonů - mám rád horory

Oblíbená kniha

Juraj Červenák, František Kotleta, Patrick Rothfusse nebo pan Sapkowski

Oblíbená hudba

Green Day, My Chemical Romance, Xindl X, Lucie, Lácaranka

Sporty

Basketball, plavání, jízda na kole, volejbal

Vysněné povolání

Chci být profesionálem ve svém řemesle

O Jardovi

Lektor angličtiny Jarda patří k oporám Učit Brno, kde zakotvil především díky své lásce k videohrám, s nimiž se neodmyslitelně pojí právě gamifikace. Jihomoravská nátura, obliba vína i zpěvu přivedla Jardu také k herectví a hlavně improvizačnímu divadlu, kterému se s nadšením věnuje.

Co děláš ve volném čase?

Pokud zrovna nejsem zašitý ve vinohradě, snažím se volný čas rozdělovat mezi koníčky a své přátele. Dále se snažím rozvíjet sebe sama a do toho třeba brnkám na kytaru.

Jaký je tvůj ideální lektor?

Pro mě je to člověk, na kterého si i po několika letech vzpomenu a řeknu si, že mi něco dal. Že pro mě byl inspirací, věnoval se mi a dokázal mi vědomosti předat tak, abych si nějaké odnesl.

Co tě baví na učení nejvíc?

Baví mě sledovat pokrok studentů. Ten moment, kdy jim svitne ve tváří to pochopení a vnitřně si řeknou: „No jo vlastně! Vždyť to dává smysl“ Společně objevovat kouzla nového jazyka, hrát si s ním, a přitom se ho vlastně učit, to je to proč to dělám.

Proč chceš Učit Brno?

Protože chci lidem ukázat, že ten cizí jazyk vlastně není tak složitý, a že s ním někdy dokáže být sranda. Protože chci, aby získali jistotu při jeho používání. Protože chci poznat nové lidi, kteří mě třeba naučí něco na oplátku. Protože chci lidem ukázat cestu a podporovat je na jejich výpravě při zdolání cizího jazyka. A protože je to prostě dobrý pocit 🙂

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial