Marie Dupalová


Lektorka angličtiny a překladatelka

Mám zájem o lekce
s Maruškou

Rezervovat si Marušku
Oblíbené jídlo

Všechno italské, ale ráda poznávám nová jídla a chutě

Oblíbený film

Vykoupení z věznice Shawshank, ze seriálů třeba Bojack Horseman

Oblíbená kniha

Dívka s pomeranči nebo Jak zabít ptáčka od Harper Lee

Oblíbená hudba

The Verve, Velvet Underground, Arcade Fire nebo The Flaming Lips

Sporty

Jóga, plavání, lyžování, tanec

Vysněné povolání

Splnilo se mi - překladatelka na volné noze

Co děláš ve volném čase?

Snažím se všechen čas využít aspoň trochu produktivně. Většinou se snažím pracovat sama na sobě; poslouchám podcasty, cvičím jógu, hraju na klavír, housle a ukulele, nebo pracuju na svém bytě; uklízím, pletu, přesazuju kytičky a bylinky 🙂 Ale když už se chci flákat, jdu si s kamarády dát pivo na hospodský kvíz a pak se dívám na seriály.

Jaký je tvůj ideální lektor?

Ideální lektor mi umožní nahlédnout do světa cizího jazyka ze svého osobitého úhlu. Pomůže mi najít způsob, jak se do jazyka dostat, jak ho navázat na věci, které baví mě. Prokládá výklad vlastními zkušenostmi a historkami, dokáže diskutovat o gramatice a nebojí se přiznat, že něco neví, nebo že něco v jazyce nemá důvod a prostě to tak je.

Co tě baví na učení nejvíc?

Když na studentovi vidím, že má o něco zájem, který můžu při výuce využít. S novými studenty se ze začátku do určité míry snažím držet zpátky, dokud k nim nenajdu cestu. Každý člověk potřebuje něco trochu jiného, některé lidi například nikdy nebude bavit dělat úkoly na papír, tak jim je zadávám přes různé webové a mobilní aplikace. Pracuju na tom, abych si ke každému našla individuální cestu přes jejich vášně a záliby, a když to začne přinášet ovoce, mám největší radost právě z toho.

Proč chceš Učit Brno?

Jazyky jsou můj život. Odmala jsem se jim chtěla věnovat a moje nadšení pro ně ani po letech neutuchá, naopak mám chuť se do nich nořit stále víc a víc. Snažím se svou vášeň předat dál a zužitkovat ji. Když překládám, tlumočím a učím, věnuji se tomu, co mě baví ze všeho nejvíc. Jsem ráda, že můžu považovat práci za svůj koníček.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial