Komunikační a prezentační dovednosti

What we‘ve got here is failure to communicate.”

Známá citace z vězeňského thrilleru Frajer Luke (Cool Hand Luke) se dostala třeba i do textů kapely Guns N’ Roses, našla si cestu mezi nejlepší filmové citace, a především krásně vystihuje jeden z největších problémů dnešní doby. Chyby v komunikaci se můžeme snadno dopustit všichni. Na pracovišti i ve vztazích. Lidská nedorozumění často vycházejí ze vzájemného nepochopení a mohou vést až k vyhroceným konfliktním situacím. K efektivní komunikaci a řešení náročných situací je třeba zvládat dobře naslouchat, umět si zorganizovat a následně předat vlastní myšlenky a někdy i improvizovat. To vše se dá zdokonalit tréninkem.

Přesně s tím vám pomůžeme na našich speciálních kurzech a workshopech, které vám usnadní život na pracovišti i doma. Získáte díky nim nejen bezpočet užitečných dovedností a znalostí, ale především budete mít možnost si všechno vyzkoušet v praxi. Nemusíte se proto bát nekonečných teoretických přednášek, které vám nic nedají. Jste připraveni zapracovat sami na sobě a stát se komunikačními mistry?

Kdo učí lepší komunikaci?

Komunikační dovednosti u nás trénuje odbornice na slovo vzatá. Naše Hanka vystudovala učitelství angličtiny a u pedagogiky zůstala. Na Masarykově univerzitě v současné době učí Komunikační trénink, Dílnu improvizace, Inspiratorium pro učitele a Reflexi pedagogické praxe. Kromě toho, že improvizaci učí na univerzitě i mimo ni, se jí Hanka věnuje i ve svém volném čase. Žije například univerzitním projektem Science Slam, ve kterém spolupracuje s vědci na Masarykově univerzitě a společně předávají nadšení pro vědu široké veřejnosti. Co se od Hanky můžete naučit?

Aplikovaná improvizace

Dramatická improvizace je původně nástrojem herců a divadelníků, ale v posledních letech vzrůstá na popularitě a našla uplatnění v mnoha oborech, které s herectvím přímo nesouvisí. Ať už je to v oblasti výcviku učitelů nebo jako nástroj pro rozvoj spolupráce v týmech. V kurzu pracujete na vaší pozornosti a přítomnosti, naslouchání a vnímání spoluúčastníků, učíte se pracovat s chybami a rozvíjíte si představivost a spontánnost. Vše výše zmíněné zažijete hravou formou, a tak je to v neposlední řadě i pořádná legrace.

Design výukového programu

Naučíme vás, jak nadesignovat výuku nebo program k dosažení vytyčených cílů. Probereme jednotlivé metody, dramaturgii při plánování výuky a důležité proměnné jakými jsou účastníci nebo prostředí. To vše si v simulovaném prostředí prakticky vyzkoušíme. Obsah workshopu bude koncipován dle vašich potřeb, a tak se můžeme dotknout i více oblastí jako například kladení otázek, zadávání instrukcí či práce se skupinovou dynamikou.

Prezentační dovednosti

Prezentační dovednosti patří do základní výbavy každého úspěšného managera, obchodníka nebo lektora. Na workshopu se zaměřujete na cíl prezentace a zvolení takových prostředků, které jej podpoří. Pozornost se věnuje také úvodu a závěru vaší prezentace a tomu, aby všechny klíčové myšlenky byly předány jasně a jednoduše. V neposlední řadě se podíváme na strukturní nástroje, kterými můžete prezentaci ozvláštnit. Kurz je možné absolvovat i jako jednorázový workshop.

Komunikace v konfliktních situacích

Schopnost jasně a efektivně komunikovat se hodí zejména manažerům, učitelům, sociálním pracovníkům nebo zdravotníkům a členům antikonfliktního týmu. V kurzu si zažijete opakované vstoupení do konfliktní situace a směřování k jejímu uspokojivému řešení. Trénujete aktivní naslouchání a vnímání protistrany cvičením různých situací, přičemž můžeme zapojit i ty z vašeho vlastního života. Na setkáních dostanete kousky užitečné teorie i cvičení, které můžete každý den praktikovat sami doma.

Mám zájem o cenovou nabídku

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial