Lucie Borková


Lektorka angličtiny a němčiny

Mám zájem o lekce
s Luckou

Rezervovat si Lucku
Oblíbené jídlo

Pečené brambory s dýní hokaido a bylinkami

Oblíbený film

Drei Haselnüsse für Aschenbrödel

Oblíbená kniha

Jak se uklidnit bez jídla od Susan Albers

Oblíbená hudba

Keine Liebeslieder

Sporty

Běh, horská turistika, lyžování, kolo, TRX

Vysněné povolání

Vypadá to, že lektorka němčiny 🙂

Co děláš ve volném čase?

Ráda běhám, čtu, vařím a poslouchám hudbu. Zaběhat si jdu nejraději brzy ráno, když ještě všichni spí. Vyběhnout na nějaký kopec v okolí nebo se jen tak projít v krásné přírodě a k tomu si pustit do sluchátek písničky, to je to, co mi pokaždé zlepší den. Když mám volno, ráda sáhnu po zajímavé knížce v anglickém nebo německém originále nebo uvařím něco dobrého a zdravého..

Jaký je tvůj ideální lektor?

Ideální lektor je pro mě spojením vlídnosti, empatie a radosti. Ideální lektor musí být milý, usměvavý, musí mít rád svoji práci. Jeho znalosti cizího jazyka musí doprovázet milý úsměv a radost z toho, že může ostatním pomoci na jejich cestě k zdokonalení se v dané oblasti. A pokud se na hodinu s ním začne student těšit, je to důkaz, že svou práci dělá poctivě a dobře.

Co tě baví na učení nejvíc?

Ačkoli je těžké říct, co mě na učení baví nejvíc, myslím, že je to především radost, kterou můžu předávat dál. To, že mám možnost ukázat lidem, že jazyky nejsou jen povinnost učit se je, ale že jejich učením se nám otevírají nové možnosti a že nám přináší radost. Když se někdo něco nového naučí a má z toho opravdu radost, to je přesně to, co mě baví. A je jedno, zda se student naučí jedno slovíčko nebo celou gramatiku. Hlavní je, že ho to baví, pak to baví i mě.

Proč chceš Učit Brno?

Učit Brno není jen o tom, že někdo někoho něco učí. Učit Brno je parta skvělých lidí, které baví to, co dělají, a dělají to právě proto, že je to baví. Stát se součástí Učit Brno je něco, co Vám změní pohled na vzdělávání se, komunikaci s lidmi, ale i na Vás samotné 🙂

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial