Michal Vojkůvka


Výkonný ředitel, lektor angličtiny

Mám zájem o lekce
s Michalem

Michal v současnosti pouze školí
Oblíbené jídlo

Květák s bramborovou kaší, čokoláda, tradiční Apple Pie

Oblíbený film

Tajemství hradu v Karpatech, Asterix a Obelix, Cimrmani

Oblíbená kniha

Ladislav Klíma – Utrpení knížete Sternenhocha, Terry Pratchett

Oblíbená hudba

Folk, metal, herní soundtracky a uklidňující déšť

Sporty

Capoeira, Wing Chun, historický šerm

Vysněné povolání

Archeolog, knihovník nebo grafik. A proto jsem lektorem.

Co děláš ve volném čase?

Rád se jen tak zavěsím na větev a odpočívám. A pokud zrovna nemohu impersonovat lenochoda, pak rád vařím, hraju videohry, blbnu s editováním multimédií, čtu a občas i píšu.

Jaký je tvůj ideální lektor?

Flexibilní, kreativní, sám sebou – ideální lektor je osobnost, která zaujme svou povahou a ohromí svými znalostmi, které ví jak předat dál tak, jak si situace vyžaduje. V momentě, kdy přijde do hodiny, je to jak dirigent, tak součást sboru, má skvělý smysl pro humor a zároveň pokoru vůči tomu, co sám umí. A samozřejmě, jestli existuje, učí s námi Brno.

Co tě baví na učení nejvíc?

Učení samotné. Je to proces skládající se z mnoha dílčích částí, detailů, technik a situační komiky, který na první pohled působí nenuceně, ale skrývá se za ním spousta přemýšlení, plánování a ladění. Mám rád komplikované věci a baví mě řešit hádanky a zapeklité problémy – a když pak vidíte studenta, jak se mu/jí rozzáří oči po tom, co pochopí a použije látku, kterou roky nechápal – k nezaplacení!

Proč chceš Učit Brno?

Protože vzdělání přebíjí ignoraci a rozhled subjektivní vnímání pravdy. Jak víno roztahuje cévy, vzdělání procvičuje mozek. Rozšiřování obzorů je nedílnou součástí seberozvoje a, jak už říkal Maxipes Fík – kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Já bych k tomu jen dodal, že čím víc vím, tím toho vím míň – svět nabízí bezpočet divotvorných dveří, které chci lidem pomoct otevírat.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial